Среќни празници -🎄2024

Featured

Share Button
🎄Buon Natale e Felice Anno Nuovo!
🎈 Merry Christmas and a Happy New Year!
🧨 Feliz Navidad y Próspero Año Nuevo!
❤️ Fröhliche Weihnachten und ein schönes Neues
Jahr!
🎉Boas Festas e um feliz Ano Novo!
🎇Wesolych Swiat i Szczesliwego Nowego Roku!
🇲🇰 Среќни Новогодишни и Божиќни празници
…од тимот на Лпр-Мак

Глицерин – Dot4 – Lpr / Ap

Featured

Share Button

  made in Italy

Повторно на залиха , течност за кочници – спецификација –Dot4
од италијанските брендови на Lpr и Ap , во пакување од 0,5 и 1 литар.
Контактирајте не на нашите телефони 02/2700-060/071/262-501
или нарачајте на нашиот webshop www.lprmak.partsshop.mk
Mar 25

ISO Filter – НОВ бренд за филтери во нашата понуда

Share Button


Ви го презентираме новиот Италијански бренд за филтери во нашата понуда – ISO Filter , широк асортиман , ОЕ квалитет , ниска цена.


Проверете во нашиот веб шоп веднаш и нарачајте.
Nov 29

Ново од Daco Germany – Лагери за тркало и Делови за предница

Share Button

Ново во нашата понуда – лагери за тркало и делови за предница од брендот Daco – Germany . Сите достапни делови можете да ги пребарате на нашиот WebShop или контактирајте не на нашите телефони 02/2700-060 , 2700-061 , 071/380-992

Sep 12

AP brakes Нов бренд за кочници во нашата понуда

Share Button

Sep 03

Daco Filters – Germany

Share Button

Ново во нашата понуда , Daco Germany – филтери за масло,воздух,кабина и гориво , премиум квалитет по многу достапни цени , проверете на нашиот WebShop или контактирајте не на нашите телефони 02/2700-060 / 2700-061 / 071/262-501

Feb 12

НОВО ВО НАШАТА ПОНУДА: Филтери Champion и Амортизери Daco – Germany

Share Button
Feb 27

LPR brakes / LPR freni

Share Button
  • R90 oдобрен
  • Полуметална структура на подлогата за јачина и пренос на топлина (без тешки метали)
  • Подобрувачи на триење за одржување на постојано ниво на триење
  • Системи против бучава
  • Индикатори за акустично носење на бучава
  • Работна температура од -30C до + 500C °
Feb 20

Brake fluid Dot4 by LPR-Italy

Share Button

Хидраулична течност за кочници “brake fluid dot4” произведена во лабораторијата на Лпр

Apr 25

New Flyer from Lpr Italy

Share Button

This flyer will be included in each disc box from LPR,  showing the pads which can be combined with the discs of the same brand and its characteristics and main features