Dec 16

10 години постоење Лпр-Мак

Share Button

10godini10 години постоење на македонскиот пазар,10 години доверба,10 години овековечени на заедничката прослава на овој јубилеј заедно со сопствениците: фамилија Стефановски и претставникот на Лпр од Италија г-дин Алберто Аричи,син на г-динот Лучиано Аричи,основачот на веке добро познатиот бренд ЛПР на нашиот пазар. Краток осврт за постоењето,работата и перспективите на Лпр-Мак даде нашиот добро познат автомобилист и двократен европски шампион Игор Иџе Стефановски кој нескромно ги потенцираше фактите за настанокот,постоењето и развивањето на Лпр Мак во Македонија во една од водечките компании кога станува збор за секторот на кочионите системи. Во присуство на голем број клиенти и деловни соработници во скај барот на хотелот Русија, следуваше коктел забава во која дополнително со добар ритам ги “размрда” присутните добро познатиот музичар Мето диФлеш.

May 31

#LPR – PSA Supplier Awards 2016

Share Button

Во 2014 Lpr доби награда од Renault за еден од топ 10 негови добавувачи.

Во мај 2016 Lpr е награден за 2015 година од страна на PSA Gruop (PEUGEOT and CITROEN Group) за најдобар афтермаркет добавувач. Со ова Lpr го задржува приматот на вистински лидер во производниот сектор.Screenshot_20160601-011059

Apr 09

LPR – Aftermarket / OEM & OES

Share Button

“Oem и Oes” се навистина гордост и пред се голема одговорност за секој производител во Авто секторот. “ Lpr “ со големо задоволство може да  каже дека продолжува со континуитет на производтсвото  на “ Aftermarket “ производите но веке полека и сигурно успешно се снаоѓа веке повеке од една година и во секторот “  Oem и Oes “ за што говори фактот што покрај долгогодишната соработка со францускиот гигант “ Renault “ за кого произведуваат и “Aftermarket и Oem” производи веке од оваа 2016 година започна  соработка и со PSA Peugeot Citroen за производство на Oem делови во делот на кочионата хидраулика и нивните компоненти за кочење како што се пумпите и цилиндрите  за кочење, кочионите диск плочки и дискови. Исто така од почетокот на оваа година својата доверба за квалитетот на “Lpr” производите ја доверува и реномираниот германски бренд ZF и тоа првенствено во секторот хидраулика ( кочиони пумпи, пумпи за кумплунг како и хидрауличните друк лагери ) за чиј квалитет како и во секторот Continue reading

Mar 11

LPR @ Warehouse LPR-MAK #НОВА ПРАТКА

Share Button

collage_20160311190801911-1Известуваме за пристигната нова пратка од програмата на Lpr , проширен асортиман  и зголемени количини на лагер.

За подетални информации обратете се кај нашите комерцијалисти на тел:02/2700-060 или проверете директно на нашиот LprMak WebShop.(пријатно купување)

Mar 05

Купувајте “ONLINE” и кај Нас !!! WebShop – LPRMAK

Share Button

WEB

Ве информираме дека од 05.03.2016 пуштен е во употреба нашиот  WebShop за OnLine продажба.

Feb 19

ETS …loading @ warehouse LPR-MAK

Share Button

Известуваме за пристигната нова пратка од премиум брендот за предница “ETS”, зголемена гама и понуда на нови референци : држачи за мотор,држачи и буфери за амортизери,манжетни за зглоб и волан,кардански гуми а воедно ве информираме дека можеме да понудиме и поголеми количини на спони,рамења,јабучици,чаури,гумици и стабилизатори.

За сите подетални информации информирајте се кај нашите комерцијалисти или на тел: 02/2700-060collage_20160219220333341

Dec 30

Среќна Нова 2016 и Среќни празници ви посакува тимот на ЛПР-МАК

Share Button

received_10207518449095085

Dec 18

Погледнете го новото видео од #LPR

Share Button

click video2015-12-18 23.08.37Screenshot_2015-12-18-22-46-00

Nov 29

ETS @ Lpr-Mak

Share Button

Пристигната нова пратка ETS предница.za na pocetna

Nov 17

LPR / Lucas @ Lpr-Mak – Магацин

Share Button

collage_20151117214842582LPR / Disk plocki,Gurtni,Kocioni pumpi,cilindri i creva,Zglobovi,Poluosovini,Pumpi za voda,Diskovi i dobosi,hidraulicni druk lageri,Senzori za kocnici,Sajli za racna i kumplung /

Lucas / Setovi rebrast kais , Liniski PK kaisi /