НОВО ВО НАШАТА ПОНУДА: Филтери Champion и Амортизери Daco – Germany

Featured

Share Button

Среќна Нова 2021 / Happy New Year

Featured

Share Button

LprMak ви посакува Среќни Новогодишни и Божиќни празници
Jun 17

LPR Awarded as 2019 PSA BEST SUPPLIER

Share Button

ЛПР се наградени од ПСА по втор пат за исклучителни перформанси во однос на квалитетот,услугата и заштедата на трошоци во областа на оригиналните и мулти-бренд резервни делови.

Повеќе инфо на линкот подолу:

Mar 02

Мартовска Акција – Lucas %

Share Button
Feb 27

LPR brakes / LPR freni

Share Button
  • R90 oдобрен
  • Полуметална структура на подлогата за јачина и пренос на топлина (без тешки метали)
  • Подобрувачи на триење за одржување на постојано ниво на триење
  • Системи против бучава
  • Индикатори за акустично носење на бучава
  • Работна температура од -30C до + 500C °
Feb 20

Brake fluid Dot4 by LPR-Italy

Share Button

Хидраулична течност за кочници “brake fluid dot4” произведена во лабораторијата на Лпр

Dec 23

Среќна Нова 2020 /Happy New Year /Felice Anno Nuovo/Gezuar vitin e ri

Share Button

Тимот на LprMak ви посакува Среќни Новогодишни и Божиќни празници , живи здрави,весели и побериќетна 2020-та

Mar 15

ETS Automobile Parts

Share Button

Погледнете ја видео презентацијата за ETS премиум брендот, застапен од ЛПР-МАК 

Feb 14

LPR производите со 1 година гаранција

Share Button
  • ЛПР како еден од поголемите производители на системи за кочници  преку својот претставник и овластен застапник и дистрибутер за Македонија Лпр-Мак, почнувајки од месец февруари 2018 год. на своите потрошувачи и клиенти им овозможи гаранција на сите производи од гамата на Лпр од 1 година