Jun 03

FIA European Hillclimb Championship 2024

Share Button

LPR is official sponsor of Igor Stefanovski’s team

Dec 24

Среќни празници -🎄2024

Share Button
🎄Buon Natale e Felice Anno Nuovo!
🎈 Merry Christmas and a Happy New Year!
🧨 Feliz Navidad y Próspero Año Nuevo!
❤️ Fröhliche Weihnachten und ein schönes Neues
Jahr!
🎉Boas Festas e um feliz Ano Novo!
🎇Wesolych Swiat i Szczesliwego Nowego Roku!
🇲🇰 Среќни Новогодишни и Божиќни празници
…од тимот на Лпр-Мак
Mar 29

Глицерин – Dot4 – Lpr / Ap

Share Button

  made in Italy

Повторно на залиха , течност за кочници – спецификација –Dot4
од италијанските брендови на Lpr и Ap , во пакување од 0,5 и 1 литар.
Контактирајте не на нашите телефони 02/2700-060/071/262-501
или нарачајте на нашиот webshop www.lprmak.partsshop.mk
Mar 25

ISO Filter – НОВ бренд за филтери во нашата понуда

Share Button


Ви го презентираме новиот Италијански бренд за филтери во нашата понуда – ISO Filter , широк асортиман , ОЕ квалитет , ниска цена.


Проверете во нашиот веб шоп веднаш и нарачајте.
Nov 29

Ново од Daco Germany – Лагери за тркало и Делови за предница

Share Button

Ново во нашата понуда – лагери за тркало и делови за предница од брендот Daco – Germany . Сите достапни делови можете да ги пребарате на нашиот WebShop или контактирајте не на нашите телефони 02/2700-060 , 2700-061 , 071/380-992

Sep 12

AP brakes Нов бренд за кочници во нашата понуда

Share Button

Sep 03

Daco Filters – Germany

Share Button

Ново во нашата понуда , Daco Germany – филтери за масло,воздух,кабина и гориво , премиум квалитет по многу достапни цени , проверете на нашиот WebShop или контактирајте не на нашите телефони 02/2700-060 / 2700-061 / 071/262-501

Feb 12

НОВО ВО НАШАТА ПОНУДА: Филтери Champion и Амортизери Daco – Germany

Share Button
Feb 27

LPR brakes / LPR freni

Share Button
  • R90 oдобрен
  • Полуметална структура на подлогата за јачина и пренос на топлина (без тешки метали)
  • Подобрувачи на триење за одржување на постојано ниво на триење
  • Системи против бучава
  • Индикатори за акустично носење на бучава
  • Работна температура од -30C до + 500C °
Feb 20

Brake fluid Dot4 by LPR-Italy

Share Button

Хидраулична течност за кочници “brake fluid dot4” произведена во лабораторијата на Лпр