Sep 12

AP brakes Нов бренд за кочници во нашата понуда

Share Button

Sep 03

Daco Filters – Germany

Share Button

Ново во нашата понуда , Daco Germany – филтери за масло,воздух,кабина и гориво , премиум квалитет по многу достапни цени , проверете на нашиот WebShop или контактирајте не на нашите телефони 02/2700-060 / 2700-061 / 071/262-501

Feb 12

НОВО ВО НАШАТА ПОНУДА: Филтери Champion и Амортизери Daco – Germany

Share Button
Dec 23

Среќна Нова 2021 / Happy New Year

Share Button

LprMak ви посакува Среќни Новогодишни и Божиќни празници
Jun 17

LPR Awarded as 2019 PSA BEST SUPPLIER

Share Button

ЛПР се наградени од ПСА по втор пат за исклучителни перформанси во однос на квалитетот,услугата и заштедата на трошоци во областа на оригиналните и мулти-бренд резервни делови.

Повеќе инфо на линкот подолу:

Mar 02

Мартовска Акција – Lucas %

Share Button
Feb 27

LPR brakes / LPR freni

Share Button
  • R90 oдобрен
  • Полуметална структура на подлогата за јачина и пренос на топлина (без тешки метали)
  • Подобрувачи на триење за одржување на постојано ниво на триење
  • Системи против бучава
  • Индикатори за акустично носење на бучава
  • Работна температура од -30C до + 500C °
Feb 20

Brake fluid Dot4 by LPR-Italy

Share Button

Хидраулична течност за кочници “brake fluid dot4” произведена во лабораторијата на Лпр

Dec 23

Среќна Нова 2020 /Happy New Year /Felice Anno Nuovo/Gezuar vitin e ri

Share Button

Тимот на LprMak ви посакува Среќни Новогодишни и Божиќни празници , живи здрави,весели и побериќетна 2020-та

Apr 25

New Flyer from Lpr Italy

Share Button

This flyer will be included in each disc box from LPR,  showing the pads which can be combined with the discs of the same brand and its characteristics and main features